•  

  RÓŻNORODNOŚĆ MATERIAŁÓW

  Schody to nie tylko konstrukcja użytkowa domowej przestrzeni, to także element dekoracyjny wpływający na jej estetykę. Wybór odpowiednich materiałów i modelu schodów determinuje wiele czynników takich jak warunki techniczne,
  funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo użytkowania a także równie ważny wygląd zewnętrzny schodów, W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór materiałów, a przykładowe wizualizacje schodów stworzonych przy ich
  użyciu pomogą Państwu wybrać te, które będą spełniać wszelkie oczekiwania. Dbając o komfort naszych klientów na każym etapie produkcji służymy także fachową radą i pomocą ze strony eksperta.

   

  DREWNO

  Drewno jest jednym z najstarszych surowców wykorzystywanym w budownictwie jako materiał konstrukcyjny lub wykończeniowy. Swoją popularność zawdzięcza swej lekkości, naturalności oraz wytrzymałości. Szeroki wybór rodzajów drewna stwarza wiele możliwości ich wykorzystania w budowie schodów, powodując przez to, że projekty stają się wyjątkowe i unikalne.
  Dodatkowo bardzo ważna jest jakość drewna, dlatego dbamy o to, by pozyskiwany surowiec pochodził od zaufanych dostawców, przestrzegających zasad przechowywania tarcicy. Dzięki temu nasi klienci mogą się cieszyć pięknymi, zadbanymi schodami przez długie lata.
  Przy wyborze drewna należy zwrócić uwagę na podstawowe cechy drewna (o których więcej poniżej), a także jego przeznaczenie w Państwa mieszkaniach – w jakim miejscu będą znajdować się schody, czy będą często używane itp.
  Twardość drewna mówi o jego wytrzymałości i odporności na czynniki mechaniczne takie jak ścieranie, uderzenia czy wgniecenia. Schody wykonane z drewna miękkiego są podatne na wgniecenia. Natomiast konstrukcje wykonane z twardych gatunków drewna zapewniają dłuższy okres użytkowania bez widocznych oznak zużycia. Oczywiście funkcjonalność użytych materiałów ma wpływ na cenę.
  Ścieralność drewna to parametr określający niepodatność materiału na zmiany zachodzące na powierzchni drewna, polegające na ubytku drewna na skutek tarcia. Ścieralność jest uzależniona od gatunku drewna – im twardsze tym bardziej odporne na ścieranie.
  Aby drewno było bardziej wytrzymałe i pięknie wyglądało w naszym mieszkaniu ważne jest również końcowe wykończenie jego powierzchni preparatami zabezpieczającymi np. lakierem, olejem lub woskiem.
  Poniżej podstawowe parametry w zależności od gatunku drewna:

  Klasa Zakres w kG/cm2 Twardość Gatunek drewna
  1 poniżej 350 bardzo miękkie osika, topola, wierzba, świerk, jodła, limba
  2 350-500 miękkie sosna, modrzew, lipa, brzoza, olcha, daglezja
  3 500-650 średnio twarde wiąz, orzech
  4 650-1000 twarde dąb czerwony, jesion, wiśnia, grusza, jabłoń
  5 1000-1500 bardzo twarde dąb, buk, grab, robinia akacjowa
  6 powyżej 1500 twarde jak kość heban, kokos
  3 500-650 średnio twarde wiąz, orzech
  balustrada szklana

  STAL & SZKŁO

  Diabeł tkwi w… dodatkach!

  Na koniec pozostaje wybór odpowiedniego wykończenia schodów, tak aby komponowały sie one z otoczeniem i nadawały charakter całemu wnętrzu. Dodatkami możemy sie dowolnie bawić, a właściwie dobrane sprawiają, że schody w naszym domu staną sie jego piękną dekoracją. Wśród najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych obok drewna znajdują się stal i szkło. Elementy wykonane ze stali nierdzewnej ładnie się prezentują z drewnem, a co jest ich dodatkowym atutem – nie wymagają zbyt wysokich nakładów i kosztów konserwacji podczas ich długoletniego użytkowania. Z kolei szklane balustrady świetnie nadają się do domów, w których chcemy zachować jak najwięcej światła i przestrzeni. Transparentne szkło hartowane pasuje się do każdego wnętrzna zarówno tradycyjnego jak i tych w stylu nowoczesnym tworząc piękną oprawę Państwa schodów.